Ehliyet Eğitimi Süreleri

Ehliyet Eğitimi Süreleri

Ehliyet Eğitimi Süreleri :

       Tüm sertifika sınıflarında genel olarak teorik dersler verilmektedir. Teorik dersler; l Trafik ve çevre dersi 16 saat, l İlk yardım dersi 8 saat, l Araç tekniği dersi ise 6 saat şeklide teorik olarak verilir. Teorik eğitim süreci başarılı bir şekilde kıdemli öğreticiler tarafından işlenir. Teorik derslerin arkasından ise direksiyon ve simülasyon dersleri gelir.

      Direksiyon dersleri, B sınıfı ehliyet almak isteyenler için Cadde sürücü kursumuzda son model ideal araçlar yardımı ile direksiyon dersleri verilmektedir. B sınıfı ehliyet isteyen kişiler bu belge ile dilerseler kamyonette kullanabilmektedir. B sınıfı ehliyet ile moped B1 ehliyeti ile 4 tekerlekli motosiklet kullanma hakkınız bulunmaktadır. B sınıfı ehliyet almak istiyorsanız öncelikle tabi ki 18 yaşını geçmeniz gerekli. B1 için ise sadece ilköğretim mezunu olmak yeterli. B ehliyeti ile hem vitesli hem de otomatik araç alabileceksiniz. Direksiyon dersleri sertifika süresine göre farklı ders saati bulunur.l A1 , A2 ehliyeti için 10 saat l B ehliyeti için 12 saat l C ve E ehliyeti için 24 saat l D ehliyeti için 30 saat l F ehliyeti iççin 10 saat l H yani motosiklet için 10 saat l H yani otomobil için 12 saat l B,C ve E ehliyeti olup da römork kullanmak için 5 saat eğitim alınmalıdır.

       Simülatör eğitimi, sürücü adayları trafiğe çıkmadan önce çok fazla stres sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu simülatör ile trafik alanına uyumun sağlanması amaçlanmaktadır. Gerçek trafikte eğitim gerçekleşmeden önce genellikle 3,4 saatlik sanal eğitim aracı olarak büyük bir fırsat elde edeceksiniz.

       Sanal ortamda ve şehir ortamında oldukça güvenli bir sürüş yaşayacaksınız. Eğitim süreciniz bittikten sonra ise simülatör otomatik olarak puanlama oluşturmaktadır. Böylece puanlama ile hatalarınızın ne olduğu ile de yüzleşebileceksiniz.

Simülatörün özellikleri şu şekildedir; l Tam anlamı ile şehir ortamı, l Güvenilir sürüş, l Pekiştirilmesini sağlamak, l Seçebileceğiniz araçlar, l Seçilebilir hava koşulları, l Ayna kontrolleri, Vites seçenekleri gibi pek çok avantajlı özelliği ile adayların trafikte konforlu bir sürüş gerçekleştirmesi amacı ilee tercih edilen en eğlenceli eğitim yoludur.